Kontakt

Totalt är vi 13 personer som arbetar i Hågelbyparkens olika verksamheter. Under högsäsong arbetar även extrapersonal i parken.

Besöksadress

Hågelbyparken
Hågelby Gård
147 43 Tumba

Hitta till Hågelbyparken

Växel

08-599 07 100
Telefontid: mån-tors kl. 10.00-12.00
info@hagelby.se

Café Anna Giertz

Helena Persson
Ansvarig Café Anna Giertz
073-096 00 88
mat@hagelby.se

Vi som jobbar i Hågelbyparken

Vad gillar du mest i parken/din favoritplats?

Cina Staron
Platschef Hågelbyparken
cina.staron@hagelby.se

Min favorit är Klockhusvinden!

Mara Crippa
Mark- och parkansvarig
mara.crippa@hagelby.se

Duvslaget nere vid Aspensjön!

Louise Ideberg
Program- och eventansvarig
louise.ideberg@hagelby.se

Stenladan! Magasinet! Och teaterplatån!

Anna Sandqvist Hagelin
Kommunikationsansvarig
anna.hagelin@hagelby.se

Djuren i hagarna!

Maria Fagervall
Service och administration
maria.fagervall@hagelby.se

Jag gillar teaterplatån!

Jonas Tibblin
Parkarbetare

Tempelkullen med trappan upp till ekotemplet!

Abdul Kalil
Parkarbetare

Den vackra Brunnsparken!

Fuat Bajaraktari
Parkarbetare

Fontänen med rabatten runtom!

Gonzalo Quintana
Fastighetsskötare

Min favoritplats är Brunnsparken!

Hasse Johansson
Parkarbetare

Henrik Wahlberg
Parkarbetare

Min favoritplats är Brunnsparken!

Hussam Shashit
Parkarbetare

Verkstaden!

Malin Holmer
Trädgårdsmästare

Jag gillar ekotemplet!

Fakturaadress

Hågelbyparken ingår i det av Botkyrka kommun helägda bolaget Upplev Botkyrka AB.

Upplev Botkyrka AB/Hågelbyparken 
Kund-id PDC8081
FE 595
105 69 Stockholm

Organisationsnummer: 556767-7876

Krister Kalte
VD, Upplev Botkyrka AB
krister.kalte@hagelby.se

Jenny Magnusson
Ekonomiansvarig, Upplev Botkyrka AB
08-599 07 001
jenny.magnusson@hagelby.se

Ulla Britt Magnusson
Ekonomi, Upplev Botkyrka AB
ullabritt.magnusson@hagelby.se

Upptäck mer