Kontakt

Utöver personalen som arbetar i Hågelbyparken finns flera verksamheter som drivs av olika organisationer och entreprenörer. Kontakta oss gärna!

Verksamheter i parken

Konferens, möten och fest

boka@hagelby.se
073-050 89 02

Café Anna Giertz

boka@hagelby.se
073-050 89 02

Hågelby 4H-gård

hagelby@4h.se
070-737 91 93

Hågelby Konst och hantverk

info@hagelbykonsthantverk.se

Hågelby Lantbod

Facebook: @hagelbylantbod

Daglig verksamhet på företag, Hågelbygruppen

Instagram: @dvfhagelby

Besöksadress

Hågelbyparken
Hågelby Gård
147 43 Tumba

Hitta till Hågelbyparken

Växel

08-599 07 100
Telefontid: mån-tors kl. 10-12
info@hagelby.se

Vi som jobbar i Hågelbyparken

Vilken är din favoritplats i parken?

Cina Staron
Platschef
cina.staron@hagelby.se

Min favorit är Klockhusvinden,

Mara Crippa
Mark- och parkansvarig
mara.crippa@hagelby.se

Duvslaget nere vid Aspensjön,

Louise Ideberg
Program- och eventansvarig
louise.ideberg@hagelby.se

Stenladan, magasinet och teaterplatån.

Anna Sandqvist Hagelin
Kommunikationsansvarig
anna.hagelin@hagelby.se

Djuren i hagarna.

Mikael Karlsson
Fastighets- och underhållsansvarig
mikael.karlsson@hagelby.se

Jag gillar scenen.

Abdul Kalil
Parkarbetare

Den vackra Brunnsparken.

Hussam Shashit

Hussam Shashit
Parkarbetare

Verkstaden.

Gonzalo Quintana
Fastighetsskötare

Min favoritplats är Brunnsparken.

Hasse Johansson
Parkarbetare

Henrik Wahlberg
Parkarbetare

Min favoritplats är Brunnsparken.

Jonas Tibblin

Jonas Tibblin
Parkarbetare

Tempelkullen med trappan upp till ekotemplet.

Fakturaadress

Hågelbyparken ingår i det av Botkyrka kommun helägda bolaget Upplev Botkyrka AB.

Upplev Botkyrka AB
Kund-id PDC8081
FE 595
105 69 Stockholm

Organisationsnummer: 556767-7876

Krister Kalte

Krister Kalte
VD, Upplev Botkyrka AB
krister.kalte@hagelby.se

Jenny Magnusson
Ekonomiansvarig, Upplev Botkyrka AB
08-599 07 001
jenny.magnusson@hagelby.se

Ulla Britt Magnusson
Ekonomi, Upplev Botkyrka AB
ullabritt.magnusson@hagelby.se

Upptäck mer