Kontakt

Utöver personalen som arbetar i Hågelbyparken finns flera verksamheter som drivs av olika organisationer och entreprenörer. Kontakta oss gärna!

Verksamheter i parken

Hågelby hus

boka@hagelby.se
073-050 89 02

Café Anna Giertz

boka@hagelby.se
073-050 89 02

Hågelby 4H-gård

hagelby@4h.se
070-737 91 93

Hågelby Konst och hantverk

info@hagelbykonsthantverk.se

Hågelby Lantbod

Facebook: @hagelbylantbod

Daglig verksamhet på företag, Hågelbygruppen

Instagram: @dvfhagelby

Besöksadress

Hågelbyparken
147 43 Tumba

Hitta till Hågelbyparken

Växel

08-599 07 100
Telefontid: mån-tors kl. 10-12
info@hagelby.se

Vi som jobbar i Hågelbyparken

Krister Kalte

Krister Kalte
Platschef Hågelbyparken och VD Upplev Botkyrka
krister.kalte@hagelby.se

Mara Crippa
Mark- och parkansvarig
mara.crippa@hagelby.se

Louise Ideberg
Program- och eventansvarig
louise.ideberg@hagelby.se

Anna Sandqvist Hagelin
Kommunikationsansvarig
anna.hagelin@hagelby.se

Mikael Karlsson
Fastighets- och underhållsansvarig
mikael.karlsson@hagelby.se

Jonas Tibblin

Jonas Tibblin
Parkarbetare

Abdul Kalil
Parkarbetare

Hussam Shashit

Hussam Shashit
Parkarbetare

Gonzalo Quintana
Fastighetsskötare

Hasse Johansson
Parkarbetare

Henrik Wahlberg
Parkarbetare

Fakturaadress

Hågelbyparken ingår i det av Botkyrka kommun helägda bolaget Upplev Botkyrka AB.

Upplev Botkyrka AB
Kund-id PDC8081
FE 595
105 69 Stockholm

Organisationsnummer: 556767-7876

Krister Kalte

Krister Kalte
VD, Upplev Botkyrka
krister.kalte@hagelby.se

Jenny Magnusson
Ekonomiansvarig, Upplev Botkyrka
08-599 07 001
jenny.magnusson@hagelby.se

Ulla Britt Magnusson
Ekonomi, Upplev Botkyrka
ullabritt.magnusson@hagelby.se

Upptäck mer