Kontakt

Totalt är vi 11 personer som arbetar i Hågelbyparken. Utöver oss finns flera verksamheter som drivs av olika organisationer och entreprenörer.

Verksamheter i parken

Konferens, möten och fest

Lena Gardek
Konferens- och festansvarig
boka@hagelby.se

Café Anna Giertz

Helena Persson
Caféansvarig
mat@hagelby.se

Hågelby 4H-gård

070-737 91 93
hagelby@4h.se

Besöksadress

Hågelbyparken
Hågelby Gård
147 43 Tumba

Hitta till Hågelbyparken

Växel

08-599 07 100
Telefontid: mån-tors kl. 10-12
info@hagelby.se

Vi som jobbar i Hågelbyparken

Vilken är din favoritplats i parken?

Cina Staron
Platschef Hågelbyparken
cina.staron@hagelby.se

Min favorit är Klockhusvinden!

Mara Crippa
Mark- och parkansvarig
mara.crippa@hagelby.se

Duvslaget nere vid Aspensjön!

Louise Ideberg
Program- och eventansvarig
louise.ideberg@hagelby.se

Stenladan! Magasinet! Och teaterplatån!

Anna Sandqvist Hagelin
Kommunikationsansvarig
anna.hagelin@hagelby.se

Djuren i hagarna!

Jonas Tibblin
Parkarbetare

Tempelkullen med trappan upp till ekotemplet!

Abdul Kalil
Parkarbetare

Den vackra Brunnsparken!

Fuat Bajaraktari
Parkarbetare

Fontänen med rabatten runtom!

Gonzalo Quintana
Fastighetsskötare

Min favoritplats är Brunnsparken!

Hasse Johansson
Parkarbetare

Henrik Wahlberg
Parkarbetare

Min favoritplats är Brunnsparken!

Hussam Shashit
Parkarbetare

Verkstaden!

Fakturaadress

Hågelbyparken ingår i det av Botkyrka kommun helägda bolaget Upplev Botkyrka AB.

Upplev Botkyrka AB
Kund-id PDC8081
FE 595
105 69 Stockholm

Organisationsnummer: 556767-7876

Krister Kalte

Krister Kalte
VD, Upplev Botkyrka AB
krister.kalte@hagelby.se

Jenny Magnusson
Ekonomiansvarig, Upplev Botkyrka AB
08-599 07 001
jenny.magnusson@hagelby.se

Ulla Britt Magnusson
Ekonomi, Upplev Botkyrka AB
ullabritt.magnusson@hagelby.se

Upptäck mer